Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.
Kai tik išgirstame žodį ,,blynai", mūsų vaizduotėje atsiveria niekuo neišsiskiriantis kepinys. Jis kepamas šimtus metų, bet virtuvės alchemijoj jis lieka blynu. Kaip ir fizikoje: išrado lemputę, ir kaip ją betobulintų, vistiek ji lieka lempute.
Apie blynus galėčiau pripasakoti įvairiausių istorijų. Vieną iš jų parašysiu tik nepagalvokit , kad čia anekdotas. Tai tikra , neišgalvota istorija.
,,Einu pakanaliais, girdžiu plinsių( blynų) kvapą. Užeinu pas A....ienę. Sušveičiu vieną petelnę (keptuvė), antrą, trečią. Išeinu į lauką ir staiga ...plinkt ant laiptų aukštielnikas. Persigandusi šeimininkė: -Kazimierali, kas tau?
- Ak, tu rupke (rupūžė) ar nežinai, kad man yšvarža (išvarža)".
Receptas:
100 g miltų
2 nedideli liaušiniai
šiek tiek (apie 50 ml) pieno
25 g cukraus
žiupsnis druskos
3 obuoliai
cinamono,cukraus
šiek tiek romo
aliejaus kepimui
Obuolius nulupame išimame sėklas ir supjaustome 1,5 cm storio griežinėliais .Tik išpjaukite didesnius viduriukus, nes į mažesnius viduriukus prisipildo tešlos ir nespėja iškepti,lieka pusžaliai.Apibarstykite su cinamonu ir cukrumi ir įlašiname šiek tiek romo(nebūtina).
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.
Pieną, trynius ir miltus išmaišome .Tešla turi būti vientisos, tirštos koncistencijos.
Į baltymą įberiame druskos ir išplakame iki standžių putų. Išplaktus baltymus įmaišome į tešlą.
Imame obuolio griežinėlį pamerkiame į tešlą ir kepame įkaitintuose riebaluose. Kartais lieka sutrupėjusių obuolių, tai sumaišome su likusia tešla ir iškepame. Skonis nenukenčia. Galime patiekti su vanilininiu padažu.
Knyga tikrai gausi isleisti
ReplyDelete